Diamenty Forbesa 2022
Chemnovatic: Surowce chemiczne najwyższej jakości

Chemnovatic: Surowce chemiczne najwyższej jakości

Polska firma, która w zaledwie kilka lat zbudowała silną i rozpoznawalną pozycję dostawcy najwyższej jakości surowców chemicznych, eksportowanych do ponad 60 krajów.

wypowiedź

prezes

Szybkie reagowanie na zmiany oraz rozwój technologii produkcyjnych są kluczowe dla konkurowania na rozwiniętych rynkach.

Chemnovatic

Bartłomiej Gęca i Marcin Ławecki

założyciele

Firma Chemnovatic założona została w 2013 r. przez dwóch wykładowców Politechniki Lubelskiej – Marcina Ławeckiego i Bartłomieja Gęca. W ciągu zaledwie kilku lat przeszła niezwykłą drogę, od idei stworzenia własnej marki e-liquidów, do uznanego producenta surowców chemicznych, dostarczającego produkty do ponad 60 krajów na całym świecie i zatrudniającego blisko 130 pracowników.

Wszystko zaczęło się od nikotyny. Kiedy kilka lat temu Marcin Ławecki wraz z Bartłomiejem Gęca wpadli na pomysł stworzenia własnej marki e-liquidów, zauważyli, że jednym z problemów, z którym zmagała się branża vape, była dostępność czystej nikotyny. Zmodyfikowali zatem swój pomysł na biznes, i tak w wielkim skrócie powstała firma Chemnovatic, której pierwszym oferowanym produktem była czysta nikotyna – PureNic 99+. Z biegiem czasu do oferty wprowadzone zostały pozostałe surowce, niezbędne do produkcji e-liquidów – bazy nikotynowe, aromaty, dodatki, opakowania. Następnie firma poszerzyła swoją działalność o usługę produkcji marek własnych na zlecenia klientów oraz stworzyła swoją własną markę detaliczną – VAPY. Kolejnym etapem w rozwoju Chemnovatic było stworzenie działu B+R oraz laboratorium wyposażonego w światowej klasy sprzęt analityczny, a także działu regulacji prawnych, który wspiera klientów firmy w odnalezieniu się w zmieniających się regulacjach rynkowych.

– Mając ugruntowaną i silną pozycję producenta i dostawcy surowców chemicznych dla branży nikotynowej, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Obecnie intensywnie poszerzamy naszą ofertę o surowce i usługi wykorzystywane m.in. w branżach kosmetycznej, chemicznej czy przemysłowej – mówi Marcin Ławecki, prezes Chemnovatic.

– Tak dynamiczny rozwój naszej firmy nie byłby możliwy, gdybyśmy od początku nie postawili na wysoką jakość produktów, co docenili i wciąż doceniają nasi klienci oraz partnerzy biznesowi. W 2017 r. wdrożyliśmy i podtrzymujemy systemy ISO oraz HACCP. W 2021 r. pomyślnie przeszliśmy weryfikację poprzez audyty SQP i WCA, przeprowadzone przez firmę Intertek – dodaje Bartłomiej Gęca, wiceprezes Chemnovatic.

Obecnie trwają prace nad nowym kompleksem biurowo-produkcyjnym spółki, który znajdować się będzie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2022 r.

Nagrody

  • Diamenty Forbesa 2022